Biała Magia


Prorok Henoch - Wielki Mistrz Białej Magii

Biała Magia uczy: nie krzywdź, nie złość się, nie zamartwiaj się, nie kłam, nie osądzaj, nie użalaj się; przeciwnie — wybaczaj, współczuj, zachowuj spokój i życzliwość.

Biała Magia to przede wszystkim sposób myślenia i harmonijnego współistnienia z naturą, przyrodą. Rozumienie praw wszechświata i postępowania zgodnie z tymi prawami, świadome kształtowanie swojego życia w oparciu o wewnętrzną mądrość.

Skuteczność magicznych metod w dużej mierze zależy od dojrzałości duszy, mądrości oraz uczciwych intencji Maga. Osoba, która pracuje nad własnym wewnętrznym rozwojem, medytuje, umie opanować emocje, jest systematyczna i konsekwentna z łatwością kształtuje magią swoje życie.

Biała Magia czyni cuda. Biała Magia to Bóg i aniołowie z Niebios. Biała Magia zmienia życie człowieka na lepsze i zdrowsze. Białą Magią posługują się tylko osoby dobre, szlachetne i dobroczynne, osoby z Darem Bożym czy Charyzmatem. Biała Magia znana była już za czasów proroka Henocha, jako przeciwieństwo magii czarnej uważanej za szkodnictwo.

Białą Magią dla uzdrawiania, ochrony duchowej, wypędzania złych duchów czy zapewniania pomyślności posługiwali się między innymi tacy mistrzowie Ducha jak: Prorok Henoch, Król Salomon, Prorok Eliasz, Jezus Chrystus, Apoloniusz z Tiany, Nagaradża, Abu Iszak, Awicenna, Christian Rosenkreutz, hrabia Saint Germain, Vivekananda, Sainatha, Usui, Kalu Rimpoche i wielu innych.

W chrześcijaństwie Biała Magia znana jest częściowo jako uzdrawianie charyzmatyczne Mocą Ducha Świętego, Leczenie Duchem Świętym. Prawdziwa Biała Magia jest jednak niezależna od religii czy wyznania i sama w sobie nie jest religią, chociaż odwołuje się w niektórych zabiegach do aniołów czy bóstw (loa, deva etc).

Biała Magia to praktyka posługiwania się mocą duchową czyli niebiańską w połączeniu z mocą ziemi w celu spowodowania pożądanej, dobroczynnej zmiany. Biała Magia jest pozytywnym, pełnym szeroko rozumianej harmonii i miłości procesem zmieniania siebie i swojego świata oraz otoczenia.

Prorok Eliasz - Biały Mag

Biała Magia to praca z boskim białym Światłem, stąd Biali Magowie, Uzdrowiciele często nazywani są Uzdrowicielami ze Światła. Uzdrawianie i egzorcyzmy są najczęściej kojarzonymi aktywnościami Białych Magów.

Moc ziemi czy natury, to lecznicze właściwości ziół i ich mieszanek, talizmany ochronne, właściwości ognia, świec i ogniowych rytuałów, energia drzew i kwiatów, leczenie zapachami i olejkami aromatycznymi, praca z żywiołami, inwokacje aniołów i archaniołów (Gabriel, Rafael, Michael, Uriel i inne).

Celem Białej Magii jest niesienie pomocy innym, działanie dla wyższego dobra ludzi i przyrody a takż poprzez wypowiadanie pewnych formuł i wykonywania wskazanych rytuałów! Nie można Białą Magią zaszkodzić ani ściągnąć na siebie czy innych złego ducha, gdyż działają tu tylko i wyłącznie duchy dobre zwane aniołami na Zachodzie lub bogami na Wschodzie, a także dobroczynna siła umysłu, psychiki i duszy!

Mistrz Zenonbir Manuszewski jest Nauczycielem Białych Magów w Europie. Rzeczywiście wtajemniczonych Mistrzów Białej Magii jest w skali świata niezbyt dużo, chociaż podaje się liczbę łączną około 4 tysięcy, w tym większość żyje w rejonach mało dostępnych takich jak wyspy Polinezji, Tybet czy Amazońska dżungla.

Każdy Biały Mag zajmuje się Sztuką Duchowego Uzdrawiania, Pranoterapią, Mesmeryzmem, zapewnianiem zdrowia i pomyślności osób które poszukują pomocy w swoim życiu ze strony sił dobroczynnych, aniołów czy bóstw.

Biała Magia zajmuje się usuwaniem subiektywnie odczuwanych zjawisk określanych jako czarnomagiczne, jak poczucie klątwy, pechowego zauroczenia, opętania przez złoczynną siłę czy wpływ, poczucie zniewolenia. Zjawiska te często pojawiają się bardziej z powodu słabej i podatnej na nawet słabe wpływy psychiki pacjenta niż z powodu rzeczywistej siły czyjegoś szkodliwego oddziaływania. Część terapii to wzmacnianie woli osoby poddającej się terapii duchowej.

W tradycyjnej kulturze duchowej Biała Magia to zawsze magia, która wykorzystywana jest do dobrych celów i dobrymi sposobami, zaś czarna magia służy złu, wykorzystywania jest do niecnych zamiarów i zwykle wiąże się z wykonywaniem jej na mroczne sposoby. Podobnie podejście stosowane jest w kulturze Wicca gdzie magia rozróżniana jest na białą i czarną według zasady „Czyń to, co chcesz, pod warunkiem, że Twoje czyny nie skrzywdzą nikogo” – czyny nie sprawiające nikomu krzywdy kwalifikują się tu jako magia biała, zaś ta wyrządzająca krzywdę to magia czarna.

Adepci Białej Magii doskonalą się w Boskim Świetle, Miłości, Mądrości i Mocy, gromadzą w swoim życiu pozytywny potencjał, przygotowując się do następnych — wyższych — etapów rozwoju. Podstawą jest duchowe Białe Światło Prawdy

Czynimy dobro i działamy dla dobra pacjenta, dbamy też o to, aby nikomu nie stała się krzywda z powodu działań bioenergetycznych, rytuałów czy modlitw.

Generalnie, systemy uzdrawiania takie jak Huna czy ReiKi są w swej istocie szkołami szeroko pojętego uzdrawiania opartymi Białej Magii, jeśli są uczone i użytkowane wedle oryginalnych zasad i metod, tak jak zostały wprowadzone.

Światło Proroka Henocha - Biała Magia

Biała Magia uznaje istnienie nadrzędnej boskiej siły czy mocy, Wszechducha, Ducha Życia, Prasiły o niepohamowanym i ostatecznym charakterze, z której wyłonił się cały wszechświat i wszystkie byty. Idea owej siły, przekraczającej ludzką zdolność pojmowania, została niemal całkowicie zrzucona przez zachodnie religie i filozofie, jednak Natura ciągle przypomina o istnieniu Boga w postaci Ducha, w chrześcijaństwie zwanego Duchem świętym, u muzułmanów Ruh Quddus, a u żydów biblijnych Ruach Kaddosz.

Nie ma spraw nie do ułożenia, o ile nie są zdeterminowane przez karmę (uprzednie czyny i wybory) człowieka. Ale nie starajmy się wszędzie zasłaniać karmą. Ponad Prawem Karmy jest bowiem duchowe Prawo Łaski (Uwolnienia, Odpuszczenia) i prawdziwie dobry człowiek zawsze dostanie szansę na wybrnięcie ze ślepego zaułka w jaki zaplątał się w życiu.

Jeśli mimo wielu modlitw czy inwokacji, mimo pozytywnego myślenia, wiary w siebie, stosowania Białej Magii czyjeś życie leży w gruzach, przyglądamy się uczciwie intencjom i temu, jaki pacjent ma stosunek do innych czujących istot, ludzi i przyrody. Może rozwija w sobie poczucie winy? Może pielęgnuje żal i gniew do kogoś, kto go skrzywdził? Może z uporem godnym lepszej sprawy trzyma się lęków i uprzedzeń w stosunku do niektórych spraw? Może ma powodujące choroby wierzenia religijne czy przekonania? Najczęściej po prostu nie dostrzega ręki życzliwie mu podanej przez Boga dla uzdrowienia i przemiany życia.

Biała Magia – Służba Dobru Powszechnemu…

EZOTERYCZNA SZKOŁA BIAŁEJ MAGII

POCZYTAJ ARTYKUŁY O BIAŁEJ MAGII – KRÓLEWSKIEJ SZTUCE DUCHOWEJ

1. Wprowadzenie do Białej Magii – Sztuki Królewskiej:

http://wp.me/PNBnw-L

2. Ezoteryczne Leczenie Duchowe  według Alicji A. Bailey:

http://wp.me/PNBnw-V

Nie ma spraw nie do ułożenia, o ile nie są zdeterminowane przez karmę człowieka. Ale nie starajmy się wszędzie zasłaniać karmą. Ponad Prawem Karmy jest bowiem Prawo Łaski i prawdziwie dobry człowiek zawsze dostanie szansę na wybrnięcie ze ślepego zaułka. Jeśli mimo wielu modlitw, mimo pozytywnego myślenia, wiary w siebie, stosowania białej magii – Twoje życie leży w gruzach, przyjrzyj się uczciwie swoim intencjom i temu, jaki masz stosunek do innych czujących istot. Może rozwijasz w sobie poczucie winy? Może pielęgnujesz żal i gniew do kogoś, kto Cię skrzywdził? Może z uporem godnym lepszej sprawy trzymasz się lęków i uprzedzeń w stosunku do niektórych spraw? Najczęściej po prostu nie dostrzegamy ręki życzliwie nam podanej przez Boga…
Reklamy

Komentarze 4 to “Biała Magia”

 1. Justyna Says:

  Serdecznie chciałam podziękować za uzdrowienie moich dzieci i męża z chorób żołądka i jelit, biegunek. Zioła i trochę magii potrafią faktycznie czynić cuda. Chociaż zawsze byłam sceptyczna co do takich metod.

  Justyna H.

 2. Jola Says:

  troszkę nie tak uklada mi się w życiu, mam poczucie osamotnienia i utraconej miłosci, jest mi z tym źle, czuję ból i przygnębienie, co powinnam zrobić żeby wszystko sie odwróciło, bylo lepszym, szczęsliwszym i dało mi wiarę i nadzieję,że będzie mi lepiej?

 3. dominik Says:

  ja próbuję się nauczyć wogule całej magii pomórzcie

  • Uzdrowiciel Says:

   Ażeby się nauczyć Białej Magii, trzeba się jej uczyć. 🙂


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: